18.novembrī Bufalo Universitātes bullis iemirdzas Latvijas krāsās

Pateicoties mācībspēkam no Latvijas, kas kopš šī gada 26.augusta Bufalo Universitātē no labākajiem ekspertiem apgūst digitālās zināšanas un prasmes, universitātes teritorijā esošā buļļa skulptūra iekrāsojās Latvijas sarkanbaltsarkanā karoga krāsās. Šobrīd 22 pasniedzēji no 6 Latvijas augstskolām jau gandrīz trīs mēnešus stiprina savas zināšanas tehnoloģiju un digitalizācijas jomā, lai kļūtu vēl labāk sagatavoti šīs jomas pasniegšanai studentiem Latvijā.

Lai veicinātu Latvijas un Eiropas mēroga IT profesionāļu sagatavošanu, ārkārtīgi svarīgi pilnveidot Latvijas augstskolu pasniedzēju digitālās zināšanas un prasmes, lai šīs zināšanas nodotu savām universitātēm. Tas ļaus studentiem iespēju viegli apgūt progresīvas digitālās prasmes un nodrošinās zināšanu pārnesi uz uzņēmējdarbību un valsts pārvaldi. Šis projekts tiek veidots kā daļa no Latvijas digitalizācijas stratēģijas.

Latvijas vadošās universitātes – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas Universitāte un Rīgas Stradiņa Universitāte – kopīgi īsteno starpdisciplināru datorzinātņu programmu “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” sadarbībā ar vienu no pasaules vadošajām universitātēm – Bufalo Universitāti Ņujorkas štatā.

Programmu koordinē Riga Business School (RTU Rīgas Biznesa skola). Programmas izveides ietvaros Riga Business School nodrošina iespēju atlasītajiem pasniedzējiem studēt kvalifikācijas paaugstināšanas nolūkā Ņujorkas štata Bufalo universitātē, apgūstot saturu, par ko Riga Business School ar Bufalo universitāti iepriekš vienojušās, lai celtu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pasniegšanas kvalitāti Latvijā.

Gatavojoties 18.novembra svinībām Bufalo un pateicoties Kārļa Berkolda iniciatīvai, jau oktobrī tika nolemts, ka 17.novembrī visa Bufalo esošā Latvijas mācībspēka komanda kopā krāsos buļļa statuju Latvijas krāsās, lai 18.novembrī no rīta Bufalo Universitātes bullis rotājas Latvijas karoga krāsās. Process bijis laikietilpīgs, jo bija nepieciešāms sagatavot atbilstoša toņa krāsas un trafaretes. Trafarešu sagatavošana prasīja divus vakarus. Laika apstākļi bija ļoti labvelīgi, jo Bufalo sarūpēja +17 grādus un ļoti siltu vēju krāsošanas vakarā.

Latvijas mācībspēks 18.novembrī ir paredzējis svinīgas vakariņas, kur katram ir uzdevums sagādāt cienastu, kas asociējas ar Latviju. Vakariņās piedalīsies visi Latvijas delegācijas pasniedzēji, kuri šobrīd studē īpašajā mācību programmā.

Sveicam ikvienu latvieti pasaulē un sūtām vēlējumus Latvijai:

Anita Avišāne (Rīgas Tehniskā Universitāte): Novēlu Latvijai kļūt lielai cilvēku sirdīs!

Iļja Afanasjevs (Riga Business School, RTU): Novēlu visiem Latvijas pilsoņiem būt laimīgiem un rūpēties par valsts izaugsmi, katru dienu strādājot savas valsts labā.

Māris Krastiņš (Banku augstskola): Saules mūžu!

Agris Dzilna (Latvijas Universitāte): Vēlu Latvijai zinošus un sirds gudrus pilsoņus! Edgars Rencis (Latvijas Universitāte): Saules mūžu!

Ainārs Auziņš (Rīgas Tehniskā Universitāte): Būsim stipri, būsim drosmīgi, būsim vienoti, lai Latvija zeļ un plaukst!

Andis Maksimovs (Vidzemes Augstskola): Daudz vārdu teikts un laba vēlēts Latvijai, bet visiem tā mums viena mīļākā - vien, prom esot, saprotam, cik ļoti pietrūkst tās! Saules mūžu Latvijai!

Kārlis Atrēns (Riga Business School): Novēlu visiem pilsoņiem možumu un lai Latvija katram stāv sirdī un Latvijai novēlu saules mūžu.