Studiju kredīti

Mācību finansēšana ir viens no galvenajiem jautājumiem uzsākot BBA un BITL programmu. RBS studentiem no Latvijas ir pieejamas iespējas finansēt mācības, izmantojo vairāku Latvijas banku piedāvājumus. Viens no tiem ir:

Valsts garantētam studiju un studējošā kredītam (mācību maksai un ikdienas izdevumiem) var pieteikties ALTUM sadarbības bankās. Kas jauns studentu kreditēšanā un kā rīkoties?

 • Šobrīd studentu kredītu apkalpošanu nodrošina:

  Swedbank_logo.png

   

  1. Pieteikties kredītam ir vienkārši. Līdz šim studenta kredītu garantēja valsts un privātais galvotājs - parasti kāds no vecākiem. Jaunos kredītus pilnībā garantēs valsts. Līdz ar to - mazāk papīru un laika. 

  2. Kredīta pieteikšana būs vienkārša – internetbankās uzreiz pēc līguma parakstīšanas ar augstskolu. Savukārt, valsts garantiju banka piemēros pati pēc pieteikuma izvērtēšanas un līguma parakstīšanas; papildus nebūs jādara nekas.

  3. Kredīts būs pieejams gan ES/EEZ pilsoņiem un nepilsoņiem un Eiropas Kopienas pastāvīgajam iedzīvotājam, kuram ir derīga uzturēšanās atļauja studijām Latvijas akreditētu un licencētu augstskolu studiju programmās gan bakalauriem, gan maģistriem un doktorantiem.

  4. Līdz šim kredīta apjomam bija noteikts ierobežojums un atsevišķās studiju programmās, piemēram, mediķiem bija nepieciešams atrast papildus finansējumu. Jaunā programma atbalsta studiju maksas segšanu tās pilnā apmērā.

  5. Esošie studiju un studējoša kredīti neierobežo kredīta saņemšanu studiju turpināšanai.

  6. Studiju kredīta procentus (ieskaitot studiju pārtraukumu līdz 731 dienai), kā arī 11 mēnešus pēc studiju pabeigšanas (ar diplomu), subsidē valsts. Studiju kredīta procentus kredītņēmējs sāk maksāt ar 12 mēnesi pēc attiecīgās studiju programmas pabeigšanas, piemērojot kredītlīgumā noteikto aizņēmuma likmi.

  7. Par studējošo kredītu procenti jāsāk maksāt studiju laikā.

  8. Ja kredītņēmējam studiju laikā vai pēc augstākās izglītības iestādes absolvēšanas piedzimst bērns (arī adoptē bērnu), kredītņēmējam pēc absolvēšanas dzēš studējošā kredītu 30% apmērā no neatmaksātās summas par katru bērnu. Ja abi vecāki ir kredītņēmēji, minētais nosacījums attiecas uz abiem vecākiem.


  Noteikumi par studiju un studējošo kreditēšanu studijām Latvijā
  .

 • Jūs arī vārāt griezties savā bankā un precizēt par iespējam saņemt finanšu atbalstu studijām.