Profesionālais maģistra grāds

 

Profesionālais maģistra grāds 

Profesionālā maģistra programma (Professional MBA) Rīgas Biznesa skolā ir senākā un prestižākā MBA programma Latvijā, un tā ir paredzēta darbīgiem profesionāļiem, kas vēlas papildināt zināšanas un iemaņas, lai kāptu pa karjeras kāpnēm.

Programma sniedz pamatzināšanas visās biznesa darbības jomās. Galvenie kursi ir obligāti visiem studentiem, savukārt izvēles kursi dod iespēju padziļināt zināšanas specifiskās uzņēmējdarbības vadības jomās atbilstoši individuālām interesēm un vajadzībām. 

Studenti var iegūt Vispārējo maģistra grādu (MBA) vai pēc izvēles kādā no trīs specializācijām: mārketingā, finansēs vai IT. 

 

Programmas formāts 

Programmai ir elastīgs studiju grafiks: 

  • visas lekcijas notiek darba dienās laikā no plkst. 18:00 līdz 21:00
  • ir rudens, pavasara un vasaras semestri 
  • studenti semestrī var izvēlēties 1-4 kursus 
  • katru semestri studenti reģistrējas uz studiju kursiem, vadoties pēc kursu piedāvājuma, secīguma un profesionāliem apsvērumiem 
  • vairums studentu izvēlas divus kursus semestrī (mācības notiek divus vakarus nedēļā). Tādējādi programmu iespējams pabeigt 2,5 gados.

 

 

Situāciju analīzes metode  

Situāciju analīzes metode (The Case Method) prasa studentu aktīvu piedalīšanos un iesaistīšanos diskusijās. Situāciju analīze nenozīmē tikai individuālu mācīšanos vai lēmumu pieņemšanu, tā attiecas arī uz darbu grupās kopā ar studiju biedriem. Rīgas Biznesa skolai ir līgums ar Hārvarda Biznesa skolu un piekļuve tās daudzajiem kompleksajiem un izglītojošajiem situāciju pētījumiem. Apskatāmā situācija jeb gadījums pats par sevi attēlo scenāriju notikumu, cilvēku un faktoru kontekstā, kas to ietekmē reālā biznesa vidē. Profesionālā maģistra grāda katrā kursā tiek apskatīti un apspriesti konkrēti gadījumi. Īstu pieredzi aizstāt nevar nekas, bet daudzi mūsu studenti ir atzinuši, ka situāciju analīze un izpēte viņiem ir sniegusi zināšanas, prasmes un pārliecību, lai efektīvi rīkotos un pieņemtu plaša spektra grūtus lēmumus savā profesionālajā vidē. 

 

Iegūstamais izglītības grāds 

Pēc programmas veiksmīgas pabeigšanas studentiem tiek piešķirts starptautiski akreditēts maģistra grāds (MBA), kas iegūts Rīgas Biznesa skolā. Rīgas Biznesa skola ir Rīgas Tehniskās universitātes struktūrvienība.


Programma atbilstību Ziemeļamerikas MBA grāda standartiem apliecina papildus piešķirtais sertifikāts no Buffalo univeristātes (ASV) un Otavas univeristātes (Kanāda)