Stāsts par Bābeles torni

Stāsts par Bābeles torni ir zināms daudziem. Stāsts par laikiem, kad cilvēki vēl dzīvoja kā viena kopiena un runāja kopīgā valodā, viens otru lieliski saprata un spēja vienoties kopīgiem mērķiem. Kā lielākais apliecinājums vienotībai un tautas varenībai kalpoja Bābeles tornis, kurš iestiepās augstu debesīs. Debesu valdnieks to redzēdams nebija apmierināts un teica: ”Tā ir viena tauta, un tiem visiem ir viena valoda. Tas ir tikai sākums viņu rīcībai, un turpmāk nekas, ko tie nodomājuši, vairs nebūs tiem neiespējams.” Tādēļ tornis tika iznīcināts un par sodu vienotā valoda sajaukta daudzās dažādās, lai starp cilvēkiem zustu iespēja savstarpēji sazināties un saprast vienam otru.


Lai gan tikai stāsts, tas lieliski raksturo situāciju arī šodien. Mēs novērtējam savstarpējas komunikācijas nozīmi, taču ikdienā bieži vien nesaprotam tos, kas ar mums runā vienā valodā, kur nu vēl tos, kas nāk no citām valstīm. Pasaules vēsturē ne vienu reizi vien ir bijuši mēģinājumi atgriezties pie vienas valodas, ko saprastu ikviens. Spilgtākais piemērs ir esperanto.


Un lai gan vienotas valodas pasaulē vairs nepastāv, par to soli pa solim kļūst angļu valoda, kas ir viena no populārākajām valodām pasaulē. Stabilu pirmo vietu gan joprojām ieņem ķīniešu valoda, bet nav noslēpums, ka angļu valodu apgūtu ir daudz, daudz vieglāk.


Vienots mērķis jau senos laikos ir motivējis cilvēkus doties uz priekšu un nepadoties grūtību ceļā (pat tad, ja ir jāuzbūvē tornis, kas sniedzas līdz pat debesīm), bet tā kā angļu valodas apgūšana ir daudz sasniedzamāks mērķis kā debesis, tad arī to noteikti ieteiktu apgūt kopā ar citiem, kuru mērķis ir tāds pats – apgūt angļu valodu.


Angļu valodas apgūšana grupā, ne tikai motivē studentus censties vēl vairāk, un palīdzēt arī grupas biedriem, bet arī palīdz sadraudzēties ar dažādiem akcentiem un dažādu runas ātrumu, jo lai gan valoda ir tā pati, tās izruna, ātrums, u.tt. atšķiras ne vien katrā valstī, bet gan katram tās lietotājam.


Rīgas Biznesa skolas Angļu valodas centrs ir parūpējies gan par to, lai katrs students tiktu individuāli novērtēts un ielikts atbilstoša līmeņa grupā, bet arī, lai studentiem būtu iespēja arī dzirdēt dažādu pasniedzēju izrunas, jo katrai grupai ir 2 pasniedzēji, kas pēc katra semestra mainās.
Angļu valodas apguve RBS Angļu valodas centrā – tas ir gan aktuāli, gan interesanti!