Par Riga Business School padomnieku konventa priekšsēdētāju ievēlēta Sanda Liepiņa

Aizvadītajā nedēļā Riga Business School (RTU Rīgas Biznesa skola, turpmāk RBS) padomnieku konventa sēdē par jauno konventa priekšsēdētāju tika ievēlēta Sanda Liepiņa. Par priekšsēdētājas vietnieku apstiprināts Viesturs Kuļikovskis. Sanda Liepiņa RBS padomnieku konventā nomaina tā ilggadējo priekšsēdētāju un skolas dibinātāju Voldemāru Innus. Padomnieku konventa pilnvaras atbilst iestādes padomes pilnvarām.

Lai arī izmaiņas Augstākās izglītības likumā tikai šogad pēc Saeimas balsojuma paredz augstskolu padomju izveidi, RBS padomnieku konvents pastāv jau kopš skolas dibināšanas 1991. gadā. Tas vienmēr ir bijis kā skolas attīstības pārraudzītājs un kvalitātes veicinātājs. Ar laiku RBS padomnieku konventam pievienojās arī Buffalo Universitātes (University of Buffalo) un Ottavas Universitātes (University of Ottawa) pārstāvji, lai stiprinātu stratēģisko sadarbību ar RBS dibinātājiem. Padomnieku konventā visu šo laiku ir pārstāvēti gan sadarbības partneru, gan vairāku uzņēmumu pārstāvji.

RBS padomnieku konventa sastāvu šobrīd veido Sanda Liepiņa, Viesturs Kuļikovskis, Voldemārs Innus, Uldis Bērtulsons, Arnis Ozols, Daina Mazutis, John Tully, Paul Tesluk, Ilmārs Upenieks, Elīna Gaile-Sarkane un Daiga Auziņa-Melalksne. Arnis Ozols, John Tully un Daiga Auziņa-Melalksne RBS padomnieku konventam pievienojas kā jaunie konventa locekļi. Jauno padomnieku konventu šī gada 10.septembrī apstiprināja RBS Dome, sakuvārt, 27.septembrī – RTU Senāts.

Sanda Liepiņa šobrīd ir starptautisko programmu vadītāja International Finance Corporation, iepriekš vadījusi Finanšu nozares asociāciju un bijusi arī Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāre, savukārt, Viesturs Kuļikovskis ir ALFA Finance valdes loceklis, DoFinance līdzdibinātājs. Sanda Liepiņa padomnieku konventā ir pārstāvēta kopš 2017. gada, savukārt, Viesturs Kuļikovskis - kopš 2015. gada.

Sanda Liepiņa, RBS padomnieku konventa priekšsēdētāja: “RBS visus tās pastāvēšanas gadus ir nodrošinājusi pasaules līmeņa izglītību Latvijā, veicinājusi sadarbību ar darba devējiem un uzņēmēju organizācijām, lai maksimāli ienestu Latvijas biznesa izglītības dienas kārtībā to, kas darba devējiem ir nepieciešams izaugsmei. Ņemot vērā skolas zīmola stratēģiju, programmu un izglītības formātu pakāpeniska pielāgošana līderībai tehnoloģiju laikmentā ir virziens, ko RBS ir uzņēmies iet. RBS noteikti redz savu ieguldījumu izglītībā vēl ilgi pēc tam, kad absolventi iziet pa skolas druvīm vai aizver datora ekrānu. RBS sniegtajai izglītībai caur absolventu un atbalstītāju prizmu jāveicina vērtības un attīstības pārnesi uz sabiedrību. RBS viennozīmīgi ir liela loma augtsākās izglītības ekosistēmā.”

Aizvadītās nedēļas RBS padomnieku konventa sēdē skolas direktors Jānis Grēviņš iepazīstināja padomnieku konveta locekļus ar skolas attīstību un plāniem, īpašu uzmanību veltot RBS biznesa attīstības vīzijai, kura paredz nodrošināt starptautisku un modernu līderības un biznesa vadības izglītību tehnoloģiju attīstības laikmetā.

Augstākās izglītības pārvaldības reforma paredz padomju noteikšanu arī citās Latvijas augstskolās, paredzot, ka senāts ir akadēmiskās darbības pārraudzītājs, bet padome pārskata stratēģiju un augstskolas attīstību.

 

Papildu informācijai:

Jānis Grēviņš, RBS direktors, janis [dot] grevins [at] rbs [dot] lv

Agnese Strazda, RBS Komunikācijas un mārketinga direktore (uz laiku), agnese [dot] strazda [at] rbs [dot] lv