Starptautiskā sagatavošanas programma augstskolai (International Foundation Programme).

RTU Rīgas Biznesa skola kļūst par pirmo atzīto mācību iestādi Baltijā, ar tiesībām realizēt “Starptautisko sagatavošanas programmu augstskolai (International Foundation Programme)” pēc Londonas universitātes standartiem!

 

2018.gada 03.oktobrī RTU Rīgas Biznesa skola ieguva statusu “Atzīta mācību iestāde saskaņā ar Londonas universitātes standartiem” ar tiesībām realizēt Londonas Universitātes (International Foundation Programme, IFP)”.

Kas ir Londonas universitātes “Starptautisko sagatavošanas programmu augstskolai” Rīgas Biznesa skolā (RBS)?

Tā ir unikāla iespēja apgūt zināšanas, lai iestātos jebkurā Lielbritānijas universitātē un daudzās Eiropas, ASV un Austrālijas augstskolās, vienā līmenī konkurējot ar britu vidusskolu A-līmeņa (А-levels) un Starptautiskās augstskolu sagatavošanas programmas (International Baccalaureate) absolventiem. Talantīgākie vecāko klašu skolēni varēs apgūt Starptautisko sagatavošanas programmu augstskolai” paralēli mācībām vidusskolā. Tādā veidā jaunieši varēs sagatavoties studijām pasaules vadošajās augstskolās, dzīvojot mājās.

Tatiana Ginzburg, RBS “Starptautiskas sagatavošanas programmas augstskolai” vadītāja: “Lai stājoties augstākā līmeņa augstskolās skolēni varētu veiksmīgi konkurēt ar citu valstu abiturientiem, vidusskolas programma ir nepieciešams noteiktus priekšmetus apgūt padziļināti. Londonas universitātes mācībspēku izstrādātā programma un mācību materiāli nodrošinās šīs papildu zināšanas atbilstoši Lielbritānijas vadošo universitāšu standartiem.  Programmas akadēmisko kvalitāti un rezultātu objektivitāti nodrošinās eksāmeni, kurus pārbaudīs Londonas Universitātes pārstāvēji, un kas notiks neatkarīgā eksaminācijas centrā”

Programmas ietvaros skolēniem jāapgūst un jānokārto eksāmeni četros priekšmetos: matemātikā un statistikā, ekonomikā, socioloģijā un starptaitiskās attiecībās. Katra priekšmeta apguvei paredzētas 150 akadēmiskās stundas. Papildus tiks pasniegta arī akadēmiskā angļu valoda. Programmas beigās studenti saņems konsultācijas par dokumentu noformēšanu iestājoties britu vai amerikāņu augstskolās. Savukārt tiem, kas vēlēsies iegūt bakalaura grādu RBS, tiks ieskaitīta daļa 1.kursa priekšmetu.

Iestāšanās prasības:

  • vecums - no 17 gadiem;
  • IELTS 6.0;
  • tests matemātikā;
  • pārrunas.

 

Kandidātu atlase sāksies 2018.gada novembrī, bet mācības RBS tiks uzsāktas 2019.gada janvārī.

 

Vairāk par IFP programmu RBS būs iespējams uzzināt, tiekoties ar Londonas Universitātes pārstāvi un programmas vadību informatīvā pasākuma laikā Rīgas Biznesa skolā, 12. oktobrī plkst.17:00 un 13.oktobrī izstādes “Starptautiskā izglītība” laikā (RBS stendā).

Informācijai:

Londonas Universitāte un RTU Rīgas Biznesa skola:

Londonas Universitāte dibināta 1836.gadā un sastāv no 18 koledžām un 9 specializētajiem institūtiem. RTU Rīgas Biznesa skola ir dibināta 1991.gadā un piedāvā bakalaura programmas vadības jomā, angļu valodas kursus pieaugušajiem, “Pre-University” angļu valodas kursus vidusskolēniem un tiem jauniešiem, kas gatavojas studijām RBS, kā arī testēšanas centra pakalpojumus.

Kas ir “Foundation Programme”?

Tā ir programma, kuru Lielbritānijas augstskolas piedāvā ārzemju abiturientiem no valstīm, kurās vidējā izglītība atšķiras no britu vidējās izglītības. Parasti tā ir gadu ilga programma, pēc kuras sekmīgas pabeigšanas jaunietis kļūst par konkrētas augstskolas studentu, šādas iespējas būs arī tiem kas vēlas kļūt par RBS studentu.

Kas ir Londonas universitātes “Starptautiskā sagatavošanas programma augstskolai”?

Tā  ir programma, kuru vidusskolu absolventiem ir izstrādājusi prestižā Londonas Universitāte. Atšķirībā no parastas “Foundation Programme”, šīs programmas absolventi var izmantot sertifikātu, lai iestātos jebkurā Lielbritānijas augstskolā, kā arī daudzās Eiropas, ASV un Austrālijas augstskolās, vienā līmenī konkurējot ar britu vidusskolu А-līmeņa absolventiem.