Starptautiskās ekonomikas olimpiādes sudraba medaļas ieguvējs Valts Vītums-Jaunzems saņem RTU un RBS naudas balvu

Riga Business School (RBS) IT un līderības bakalaura studiju programmas (BITL – Bachelor of IT and leadership) studentam Valtam Vītumam-Jaunzemam piešķirta 1000 eiro naudas balva, lai izteiktu atzinību par augstiem sasniegumiem Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē. Vakar, 13. janvārī, Valtu Vītumu-Jaunzemu sveica Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis un RBS direktors Jānis Grēviņš. Kā Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas absolvents Valts Vītums-Jaunzems pagājušajā vasarā piedalījās Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē un saņēma sudraba medaļu. Vasaras beigās jaunietis uzsāka studijas RBS.

Starptautiskā ekonomikas olimpiāde vidusskolēniem notiek katru gadu. Aizvadītajā gadā olimpiādē piedalījās 217 dalībnieki no 44 valstīm, un Latviju pārstāvēja 5 skolēni: Valts Vītums-Jaunzems, Andris Dalbiņš, Jēkabs Gritāns, Roberts Ralfs Vārslavs un Emīls Šmits. Jaunieši sacentās ne tikai individuāli, bet arī komandās. Starp 44 komandām latviešu jauniešu komanda ierindojās 4.vietā, savukārt individuālajā sacensību posmā Valtam izdevās iegūt augstāko punktu skaitu starp latviešiem, kopvērtējumā ieņemot 18.vietu.

Riga Business School direktors Jānis Grēviņš: “Ekonomika ir plaši pielietojams mācību priekšmets. Papildu dziļai izpratnei par tirgus procesiem no akadēmiskās perspektīvas studenti attīsta arī analītisko domāšanu un sarežģītu problēmu risināšanas prasmes. Valta sniegums pierāda, ka mums ir ļoti talantīgi vidusskolēni un mūsu kā biznesa skolas uzdevums ir šīs prasmes attīstīt tālāk. Riga Business School starpdisciplinārā pieeja mācību saturam ir visā pasaulē atzīta par labāko veidu, kā veicināt studentu panākumus. Diskusijas un dažādu mācību priekšmetu apvienošana attīsta starptautiskajai konkurētspējai nepieciešamās inovācijas prasmes.”

Par starptautiskās ekonomikas olimpiādes dalībniekiem skolēni kvalificējas, balstoties uz sniegumiem novada un valsts mēroga ekonomikas olimpiādēs.

Valtu Vītumu-Jaunzemu, Riga Business School bakalaura students:Sagatavošanās process ilga gadu. Man regulāri bija individuālās konsultācijas ar skolotāju, lasīju plašu literatūras klāstu, ko ieteica gan skolotāja, gan arī Starptautiskās ekonomikas olimpiādes rīkotāji. Citiem jauniešiem, kuri vēlas piedalīties šajā olimpiādē, iesaku būt disciplinētiem, jo ​​ir daudz jāmācās. Lai kvalificētos starptautiskajai olimpiādei, ir svarīgi īpaši labi pārzināt Latvijas olimpiādes struktūru, jo konkurence ir milzīga. Tāpat ļoti svarīgi ir izlasīt starptautiskās ekonomikas olimpiādes organizatoru ieteiktos materiālus – liela daļa olimpiādes satura balstīta tieši uz šiem materiāliem.”