Tiek izveidota Sandas Liepiņas stipendija IT un biznesa studentu atbalstam

Ar nākošo studiju gadu Riga Business School stipendiju devējiem pievienosies Sanda Liepiņa, izveidot savu stipendiju ar mērķi studiju gadā atbalstīt vienu jaunieti starpdisciplināras izglītības iegūšanai IT un biznesa vadībā. Stipendijas apmērs 2022./2023. mācību gadā būs vienāds viena gada studiju maksu, un stipendija tiks piešķirta Riga Business School pirmā kursa studentam bakalaura programmā “IT un biznesa vadība” (Bachelor of IT leadership). Šo stipendiju administrēs Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds.

 

Sanda Liepiņa šobrīd ir starptautisko programmu vadītāja International Finance Corporation, iepriekš vadījusi Finanšu nozares asociāciju un bijusi arī Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts sekretāre. Sanda Liepiņa ir arī Riga Business School padomnieku konventa priekšsēdētāja un Rīgas Tehniskās universitātes padomes locekle.

 

Sanda Liepiņa, starptautisko programmu vadītāja International Finance Corporation: “Mans lēmums veidot stipendiju un piešķirt to IT un biznesa bakalaura programmas studentam no Riga Business School ir vairāku aspektu kopsumma. Redzu, ka Riga Business School inovē izglītību, maksimāli cenšoties nodrošināt IT jomas un biznesa vadības sinerģijas. To pierāda bakalaura programma “IT un biznesa vadība”. Vienlaikus apzinos, ka izcila izglītība nav lēta, tāpēc vēlos palīdzēt mērķtiecīgam jaunietim vai jaunietei sasniegt savus izcilas izglītības mērķus tepat Latvijā”.

 

Bakalaura programma “IT un biznesa vadība” (Bachelor of IT leadership) tika izveidota 2019. gadā ar mērķi veidot jauna līmeņa starpdisciplināru programmu reģionā, kurā biznesa vadības zināšanas tiek kombinētas ar tehnoloģiju pārvaldīšanu, radot spēcīgu profesionālo priekšrocību darba tirgū. Ņemot vērā Riga Business School kā RTU struktūrvienības ilggadējo veiksmīgo sadarbību ar Bufalo Universitāti (University at Buffalo State University of New York) ASV gan programmu izstrādē, gan pasniedzēju tālākizglītībā, gan dubultā diploma programmu piedāvāšanā, Bufalo Universitāte tika izraudzīta kā sadarbības pamatpartneris šai programmai.

 

Šobrīd bakalaura programma “IT un biznesa vadība” studenti ir uzņemti praksēs vai strādā dažādā intensitātē tādos uzņēmumos kā Citadele banka, Deloitte, EY, Giraffe 360, KPMG, Luminor, LVRTC, Nasdaq, TietoEvry, SEB, Uniso un citos. 

 

Sadarbībā ar RTU attīstības fondu un Vītola fondu 14 Riga Business School studentiem šobrīd stipendijas nodrošina SEB banka, Swedbank, Luminor, BluOr Bank, Citadele banka, TietoEvry, WeAreDots un Squalio.

 

Uz šo brīdi 2022./2023. mācību gadam pievienojušies vēl trīs studiju stipendiju devēji – papildu stipendiju nodrošinās Squalio, ar jaunu viengadīgo stipendiju pievienojas IT uzņēmums Uniso un Sanda Liepiņa kā individuālais stipendijas devējs. Šobrīd turpinās sarunas ar vēl vienu stipendiju devēju. Kopējais stipendiju apjoms dos iespēju nākošajā studiju gadā studiju maksu pēdējam studiju kursam IT un biznesa vadības līderības programmā nodrošināt 12 4. kursa studentiem, diviem 3. kursa studentiem, kā arī vienam 2. kursa studentam un sešiem 1. kursa studentiem.

 

Kopējais līdz šim nodrošinātais studiju maksas apjoms stipendiju veidā no finanšu un IT nozarēm sasniedz vairāk kā 210 000 eiro. Stipendijas studijām tiek nodrošinātas tiem studentiem, kuru sekmes un akadēmiskie sasniegumi ir augstā līmenī. Līdz šim lielākais Riga Business School studiju stipendiju nodrošinātājs - SEB banka - 2019. gadā apstiprināja apņemšanos septiņu gadu laikā nodrošināt stipendijas astoņiem IT līderības bakalaura programmas studentiem. 

 

“Latvijā strādājošo uzņēmumu un privātpersonu iesaiste augsta līmeņa izglītības veicināšanās ir būtiska. Esam ļoti pateicīgi visiem uzņēmumiem, kas lēma par atbalsta sniegšanu studiju maksas segšanai izciliem studentiem. Noteikti aicinām arī citus IT un finanšu sektora uzņēmumus izzināt studentu atbalsta iespējas,” norāda Klaudio Rivera.

 

Vairāk informācijas par programmu: https://bachelor.rbs.lv.

Papildu informācijai:

Agnese Strazda, Riga Business School Komunikācijas un mārketinga direktore, agnese [dot] strazda [at] rbs [dot] lv

Klaudio Rivera, Riga Business School direktora vietnieks, Bakalaura programmu direktors, claudio [dot] rivera [at] rbs [dot] lv